Viited  

krenh small
lastekas s est
america22

books est

gb s

   

Näitused ja üritused

   
image045Pihel, Peeter. Minu kodu, maa ja meri. Eesti = My home, land and sea. Estonia : lood ja retseptid / Vaik, Kadre, 1970-, tõlkija ; Laurits, Leelo, 1963-, toimetaja. - [Tallinn] : Pilgrim, 2018. - 171, [4] lk. : ill.

“See raamat on minu vahetu tunnetus Eestimaast läbi töö ja juhtumiste. Jutustus külluslikest Eesti köögi maitsetest, eestlase meelelaadist ja tugevast sidemest siinse maa ning loodusega.“ “This book is my personal take on Estonia, a sentiment that has grown through experience and events; a story of the plentiful and unique flavours of Estonian cuisine. It’s a book about the mindset of my countrymen and our strong bond with our land and nature.”

– Peeter Pihel

“Ta on täielikult kohal, siin ja praegu… ta esindab Eesti kööki, vaba ja iseseisvat, mis austab juuri ja kohalikku küllust. Kööki, mis on väga puhas.“ “He is fully present … he is the face of Estonian cuisine, free and independent. Honouring history and local richness. A cuisine of great purity. “
– Alexandre Couillon, La Marine


“Peeter on üks säravaimaid Eesti kokkasid, keda ma olen kohanud! Tema esimene raamat on tähendusrikas lugu Eestist – läbi heade maitsete ja kordumatute inimeste.“ “Peeter is one of the brightest Estonian chefs I have met! His first book is a fascinating insight into Estonia - through its great food and unique people.
– Magnus Nilsson, Fäviken Magasinet
«Tehnikakirjanduse osakond»

image046Moejoon: pidulik rõivamood 1920-1940 : [näitus 16.06.2018-12.05.2019 Eesti Ajaloomuuseumis : kataloog] = Dress code: Estonian ladies' fashion 1920-1940 : [exhibition in Estonian History Museum : catalogue] / Laev, Marion, 1975-, koostaja. - Tallinn : Eesti Ajaloomuuseum, 2018. - 143, [1] lk. : ill.

"Moejoon: pidulik rõivamood 1920 - 1940" esitleb moodsa Eesti naise garderoobi aastatel 1920–1940. Peamiselt Eesti Ajaloomuuseumi tekstiilikogul põhinev näitus tutvustab jõukama linnanaise rõivastust tema elu tähtsündmustel.
Näitusega kaasneb eesti- ja inglisekeelne kataloog, mis annab ülevaate ajastu moodsate naiste rõiva- ja pesumoest ning ilumaailmast.
Anu Ojavee, Eesti Kunstiakadeemia moeõppejõud annab ülevaate 1920. ja 1930. aastate rõivamoest läbi moemaailma suundumuste sidudes sinna ka Eesti arengud. Tunnustatud moeloolane Mari Kanasaar avab usutluses Anu Ojaveele oma kogemust ennesõjaeelse Eesti moe- ja ilumaailma süvahoovustest.
Ajaloolane Kätlin Leokini ülevaade Eesti ilutööstuse ning moemaailma omavahelistest seostest annab teada, millal muutuks popiks poisipea ning millega täpselt tuli end lõhnastada ja puuderdada.
Ajaloolise pesu kollektsionäär Malle Pajula artiklist võib leida, mida kanti toona kaunite kleitide all ehk pesumaailma muutusi 1920.-1930. aastail.


Kataloogis on lisaks ka mahukas ülevaade Eesti Ajaloomuuseumi tekstiilikogu esemetest – kleitidest ning aksessuaaridest. «Tehnikakirjanduse osakond»

   
© Narva Keskraamatukogu 2019