Taş, Şiirsel. Ma olen mets

MA OLEN METS piltLaps muutub tammepuuks, ainsaks kogu linnas. See, kellel on seemneid, mida külvata, ei jää aga kunagi üksi! Nii kasvab ka tammetõrudest aastaaegade vaheldudes terve mets. Puu saab sõbraks paljude taimede, lindude, loomade ja putukatega, kaasa arvatud liblikaga, kelle nimi on tamme-kannustiib.

Tuntud Türgi autor Şiirsel Taş rõhutab, et ükskõik mille levitamiseks on vaja vaid ühte seemet ning räägib loo kasvamisest ja looduse tsüklitest. Autor tutvustab end nii: “Kõigepealt töötasin arstina, siis aga hakkasin lasteraamatuid kirjutama. Ma loon lastele lugusid ja tõlgin teaduslikke raamatuid. Mulle meeldivad väga must kohv, mu tütrekese küpsetatud küpsised, mere ja vihma lõhn, talvepäike, kõik linnud ja loomad, kõik putukad ja mutukad, kõik kivid ja mulad, kõik taimed ja puud. Mulle meeldib vähe rääkida ja palju kuulata. Ja pikad jalutuskäigud meeldivad ka väga.

Ma olen kirjutanud sellised raamatud: ”Sol Sag Kitabım“, ”Düskurdu Bir Düs Kurdu“, ”Börtü Böcek Güncesi“, ”Zincir“, ”Kim Korkar Mavi Kurttan“, ”Kar Benek Kara Benek“ ja ”Sekoyana’nın Kapıları“. Nende raamatute pealkirju, mida ma edaspidi kirjutan, ma veel ei tea.”

 

Taş, Şiirsel. Ma olen mets / [kirjutanud] Şiirsel Taş ; [joonistanud] Akin Düzakin ; [türgi keelest tõlkinud Mari-Liis Remmel ; toimetanud Signe Kure]. – [Saue] : Päike ja Pilv, 2021 ([Tallinn] : Printon). – [42] lk. : ill.