Jõuluvaheaeg Narva Keskraamatukogus

Üritused kell 12.00 – Malmi 8, ruum 42

Üritused kell 15.00 – Malmi 8, ruum 37

Palume kõigile üritustele eelnevalt registreeruda                      (tel. 35 91467)

Esmaspäev, 23. detsember

12.00         Rudolf Erich Raspe. „Parun Münchhauseni imepärased reisid ja seiklused“. Loeme ja meisterdame    7+

Kogupere e-viktoriin „Talvelood“

Narva Keskraamatukogu kutsub kõiki linna elanikke osalema kogupere e-viktoriinis „Talvelood“. Viktoriin on pühendatud aasta kõige tähtsamatele ja helgematele pühadele – jõuludele ja uusaasta pühadele. Viktoriinis edukalt osalemiseks on soovitav tutvuda järgnevate teostega:

  • Annette Amrhein, Sabine Straub. Karupoeg ja Uus aasta.   0+
  • Georgie Crawley.  Сorgi nimega Henry.   12+

Meil on külas lastekirjanik ja kunstnik Eduard Kont

Neljapäeval, 12. detsembril, kell 11.30 toimub Narva Keskraamatukogus Eduard Kondi loominguline kohtumine noorte lugejatega. Kohtumisest võtavad osa Narva Keelelütseumi ja Narva Kesklinna Gümnaasiumi 3. klasside õpilased.

Eduard Kont sündis Eestis. Ta on läbinud Afganistani sõja. Samuti on osalenud päästeoperatsioonidel Spitakis (Armeenia). Tegutseb vabakunstnikuna ning tal on mitu isikunäitust nii Eestis kui ka välismaal. Elab ja töötab                                                                                     Kohtla-Järvel.

Aidata on kerge!

Vaba aja veetmise kool kutsub osalema aktsioonis

«AIDATA ON KERGE!»

Kutsume nii väikeseid kui suuri lugejaid osa võtma juba traditsioonilisest aktsioonist „Aidata on kerge“.

Meid ootavad ees rõõmurohked pühad. Palume Teil pühade eel meeles pidada ka neid, kes veedavad pühad üksi.

Palume Teil jagada oma pühadesoove Jumalaema Ikooni koguduse seegi elanikega.

Näitus “See imekaunis talv”

Казахстанцев ожидает холодная зимаNarva Keskraamatukogu lasteosakonnas on avatud 30. novembrist kuni 15. jaanuarini  talveteemaline lastetööde näitus. Tööde autorid on Narva linna lasteaedade lapsed.

Isad ja emad, vanavanemad, vanemad vennad ja õed! Tulge kõik noorte kunstnikke töid vaatama!

Tere tulemast kõigile!

Noorte lauamängu võistlused!

Vaba aja veetmise koolis on Talvine Mängumaania!

Oled kogemustega mängur või alles alustad lauamängumaailma avastamist – pole tähtis!

Tule! Osale! Mängi!  Teisipäeviti. Vene keeles.

Registreerumine: tel.35 91467 või Школа правильной тусовки grupis  ÐšÐ°Ñ€Ñ‚инки по запросу одноклассники значок   Картинки по запросу одноклассники значок  Картинки по запросу facebook значок  NKR

Narva Keskraamatukogu lasteosakonnas (Malmi 8, 3.korrus, kab.37).

Detsembrikuu mängud:

03.12. 16:00 Alias                10.12. 16:00  Monopoly

17.12. 16:00 Zeljevarenje

 

        

Oliver Twisti seiklused: intellektuaalne turniir Charles Dickensi romaani ainetel

OLIVER TWISTI SEIKLUSED pilt

Kirjanduslik mäng toimub 28. novembril, neljapäeval, kell 15.00 Narva Keskraamatukogus (Malmi 8, 1. korrus).

2019. aastal tähistab Charles Dickensi raamat „Oliver Twisti seiklused“ oma 180. sünnipäeva.

„Oliver Twisti seiklused“ on üks tuntumaid ülemöödunud sajandi romaanidest maailmakirjanduses, kus kirjeldakse ülimalt realistlikult elu Inglismaal 19. sajandi keskel. Selles kujutatakse vanemateta poisikese kasvamist väikelinna vaestemajas, esimest töökohta kirstutegija juures ning sealse talumatu elu eest põgenemist. Oliver satub Londonis ühte vargajõuku. Tänu headele inimestele õnnestub Oliveril siiski kindlana paistnud vargaametist ja allakäimisest pääseda.

Meil külas lastekirjanik Heli Illipe-Sootak

Teisipäeval, 19. novembril, kell 11.00 toimub Narva Keskraamatukogus Raudhammas kirjastuse toimetaja Heli Illipe-Sootaki loominguline kohtumine noorte lugejatega. Kohtumisest võtavad osa Vanalinna Riigikooli 1. klasside õpilased.

Illipe-Sootaki looming on suunatud eelkõige väikelastele ja seepärast on selles olulisel kohal riimid, hoolikalt valitud sõnavara ja eakohane lauseehitus, mis aitab kaasa laste keeletaju arengule ja sõnavara rikastamisele. Tema luuletustes ja lugudes leidub rohkelt huumorit ja sõnamängu, samuti looduskäsitlust ja rahvapärimust.

Raamatu “Ремесла и промыслы староверов Эстонии” esitlus

5. novembril, teisipäeval, kell 11.00 toimub Narva Keskraamatukogus Pavel Varunini ja Marina Kuvaitseva raamatu “Ремесла и промыслы староверов Эстонии” esitlus. Kohtumisest võtavad osa Narva Pähklimäe Gümnaasiumi 4. klasside õpilased.

Millega tegelesid Peipsi järve ääres elavad vanausulised, et teenida elatist ja rakendada oma teadmisi ja oskusi? Millist käsitööd tehti ja missugused tööoskused olid tähtsad kõikide vanausuliste jaoks? Milliste käsitöödega tegelesid ainult osavad ja andekad vanausulised? Raamatu autorid tutvustavad kuulajatele vanausuliste haruldast käsitööd ning jutustavad sellest, millised töövahendid olid vajalikud näiteks puuseppadele, ahjumeistritele või ikoonimaalijatele. Mõned käsitöövõtted on kadunud unustuste hõlma, mõned on muutunud lihtsamaks. Peipsi järve ääres on ka säilinud endiselt need käsitöövõtted, mida pärandatakse põlvest põlve.