Зоны для удаленной работы в Нарвской центральной библиотеке  

Нарвская центральная библиотека предоставляет удобные зоны для индивидуальной или групповой удаленной работы.

Дополнительная информация и бронирование помещения по тел. 3592415 или tehnika@narvalib.ee

IMG b7fd86a638f4b21898025ac141531804 V

   

Уважаемые посетители библиотеки!  

В Кренгольмской библиотеке у вас есть возможность поупражняться в игре на пианино. Пианино находится на 1 этаже библиотеки.

Предварительная регистрация: 35 69392

QDKuUtBpN6o

   

Новая услуга!  

Уважаемые посетители библиотеки.

В рамках года движения в библиотеке, на 3 этаже, установлен тренажер для ходьбы.
Тренажером могут пользоваться лица старше 12 лет.

20230307 133053

   
   

16. aprillil avati Narva keskraamatukogus Eesti esimene innovatsioonilabor, mis on varustatud arvutite, laserpingi ja 3D-printeritega.

Narva keskraamatukogu innovatsioonilabor sai nimeks MakerLab ning selle eesmärk on tasuta innovaatiliste töötubade kaudu edendada ja toetada Narva elanike ettevõtlusaktiivsust. MakerLabis saab printida 3D-printeriga ning lõigata laseriga akrüüli, paberit ja vineeri, omandada digitaalse tehnoloogia ja robootika põhialused ning teha käsitööd ja kunsti. Toetava tegevusena saab MakerLab­is algõpetust ettevõtluse alustamise kohta.

Veel üks raamatukogu ülesanne

“Raamatukogud on järjest rohkem muutumas infokandjatest teadmiste hankimise vahendajaks, olgu see seotud raamatute, programmide või ühistegevusega,” ütles Narva keskraamatukogu direktor Maritsa Ort. “Näeme innovatsioonilaborit uue astmena raamatukoguteenuste defineerimisel ja kohaliku elanikkonna harimisel.”

3D-printerite, arvutite ja laserpingiga töötamiseks moodustatakse raamatukogus õpperühmad, kellega hakkavad kolm korda nädalas tööd tegema infotehnoloog ja spetsiaalse väljaõppe saanud raamatukogutöötaja. Seega otse tänavalt raamatukogusse sisse astuvad inimesed kallihinnalistele seadmetele ligi ei pääse.

Töö alustamiseks on raamatukogu juba varustatud vajalike materjalidega, mida peaks jätkuma eeldatavasti kuni käesoleva aasta lõpuni.

“Eestis oleme me esimene selline raamatukogu. Me oleme otsekui teerajajad,” lausus Maritsa Ort. “Me ise ka alles õpime, seepärast on esialgu veidi raske, kuid meil on sellegipoolest väga hea meel.”

Ameeriklaste rahaga

MakerLab on Narva linnavalitsuse ja keskraamatukogu ning USA saatkonna pikaajalise koostöö tulemus. USAs on sellised raamatukogude juures tegutsevad ning algajaid konstruktoreid, leiutajaid ja disainereid ühendavad kõrgtehnoloogilised töökojad väga populaarsed.

Narva keskraamatukogu innovatsioonilabori projekti toetavad ka USA Los Angelese heategevusorganisatsioon Spirit of America ning Eesti ettevõtted Standard, Elion ja Eesti Energia.

USA saatkonna kaudu eraldati seadmete muretsemiseks ligikaudu 20 000 dollarit.

http://pr.pohjarannik.ee/?p=13183

   

Инфоресурс Äripäev  

info
   
Narva linna andmekaitsetingimused
   
EPR logo final
   

Компьютер для начинающих  

notebookНарвская центральная библиотека организует индивидуальные консультации по использованию компьютера.
Если Вы не знаете, как зайти в Интернет или как сохранить информацию, если у Вас возникли проблемы с электронной почтой или с компьютерной мышкой, не стесняйтесь, приходите в библиотеку!

ИТ-специалист проводит консультации в удобное для вас время по рабочим дням 10.00-17.00. На консультацию можете зарегистрироваться заранее по тел.          56 311 410
   

Технология 3-D печати  

3d printer costУзнай о 3D принтерах и 3D печати больше.
Приглашаем вас на бесплатные мастер-классы по 3D печати в инновационной лаборатории Маkеrlаb в Американском центре.
Регистрация по телефону: 55 35 377
   

Работа на лазерном резаке  

llУзнайте о лазерной резке и приёмах работы на станке!

Приглашаем вас на бесплатные мастер-классы по лазерной резке в инновационной лаборатории Маkеrlаb в Американском центре.

Регистрация по телефону: 56 311 410
   
© Narva Keskraamatukogu 2022