Зоны для удаленной работы в Нарвской центральной библиотеке  

Нарвская центральная библиотека предоставляет удобные зоны для индивидуальной или групповой удаленной работы.

Дополнительная информация и бронирование помещения по тел. 3592415 или tehnika@narvalib.ee

IMG b7fd86a638f4b21898025ac141531804 V

   

Уважаемые посетители библиотеки!  

В Кренгольмской библиотеке у вас есть возможность поупражняться в игре на пианино. Пианино находится на 1 этаже библиотеки.

Предварительная регистрация: 35 69392

QDKuUtBpN6o

   

Новая услуга!  

Уважаемые посетители библиотеки.

В рамках года движения в библиотеке, на 3 этаже, установлен тренажер для ходьбы.
Тренажером могут пользоваться лица старше 12 лет.

20230307 133053

   
   

Narva keskraamatukogu hoone jõuab kriitilisse seisukorda: seinapragudest pudiseb raamatutele krohvi ja hoidlad hallitavad.
1987. aastal spetsiaalselt raamatukoguks ehitatud hoone on 25 aastaga tehniliselt ja moraalselt amortiseerunud. Probleemi arutatakse linnavalitsuses ja kohalike poliitikute tasemel, kuid probleemi lahendusi pole keegi näinud.
Veerandsaja aastaga on maja vananenud
Raamatukogu direktor Maritsa Ort asus ametisse kuu aega tagasi, kui tema eelkäija pensionile läks. Orti sõnul pole temale üle antud dokumentides remondiplaane ega hoone seisukorra eksperthinnanguid. On vaid linnavalitsusele adresseeritud abipalvetega kirjade koopiad. Neist viimane on juba 11 kuud vastuseta.
Oktoobris 2011 kirjutas raamatukogu direktor Ingrid Erilaid linnavara ja -majandusametile, et hoone on ohtlikus seisukorras. Algselt oli see projekteeritud 220 000 raamatule, nüüd on neid 270 000. “Muret teeb hoone tehniline seisukord, sest ruumide siseseintes tekkinud praod laienevad ja uusi tuleb juurde. On alust arvata, et praod võivad olla ka välisseintes,” kirjutas Erilaid ja palus läbi viia hoone ekspertiisi, et ära hoida ohtu lugejate ning raamatukogutöötajate tervisele ja elule.
“Minule teadaolevalt on seda teemat arutatud ja kõik lootsid, et algab raamatukogu uue hoone ehitus, aga nüüd sellest ei räägita,” ütleb direktor Ort. Tema sõnul olid kõik päri Narva linna kavaga ehitada raamatukogu uus hoone kesklinna Mõisa tänavale, kuid nimetatud krunt anti mullu 99 aastaks rendile õigeusu kirikule, kes ehitab sinna pühakoja.
Hoone nõuab investeeringuid
Praegu pudeneb raamatukogu saalides juba krohv, lastekirjanduse osakonnas õnneks veel mitte. Vihmaga ja lume sulades ei tule sadeveesüsteem veega toime ning vesi tungib hoidlasse. Seal on hallitama hakanud. Olukorda halvendab nõrk ventilatsioon. 20. sajandi lõpu aegne elektrisüsteem ei tule samuti tänapäeva koormusega toime. Ka see ei ole veel kõik: päästeameti ettekirjutuse kohaselt peavad 2012. aasta lõpuks hoones olema turvauksed, aga neid ei saa paigaldada, sest seinad on kõverad…
“Kõik on vana,” kurdab Maritsa Ort. “Hoone näeb väljastpoolt isegi hea välja, aga ainult väljast.”
Narva linnavalitsuse liige Viktoria Lutus, kes tegeleb kultuuri ja haridusega, vastas küsimusele raamatukoguhoone edaspidise saatuse kohta lühidalt.
“Nii remont kui ka raamatukogu ehitus on võetud Narva arengukavasse, kuid konkreetsemad plaanid sõltuvad linnaeelarvest,” ütles Lutus.

foto


Narva keskraamatukogu hoone, kõigest 25 aastat vana maja, tundub korras olevat ainult väljast. Sees on praod, rõskus ja pudeneb krohv.

Pohjarannik (2012) 12.09, lk.3

   

Инфоресурс Äripäev  

info
   
Narva linna andmekaitsetingimused
   
EPR logo final
   

Уважаемые читатели!  

logoКаждый первый понедельник месяца - День прощения читательской задолженности.

   

Компьютер для начинающих  

notebookНарвская центральная библиотека организует индивидуальные консультации по использованию компьютера.
Если Вы не знаете, как зайти в Интернет или как сохранить информацию, если у Вас возникли проблемы с электронной почтой или с компьютерной мышкой, не стесняйтесь, приходите в библиотеку!

ИТ-специалист проводит консультации в удобное для вас время по рабочим дням 10.00-17.00. На консультацию можете зарегистрироваться заранее по тел.          56 311 410
   

Технология 3-D печати  

3d printer costУзнай о 3D принтерах и 3D печати больше.
Приглашаем вас на бесплатные мастер-классы по 3D печати в инновационной лаборатории Маkеrlаb в Американском центре.
Регистрация по телефону: 55 35 377
   

Работа на лазерном резаке  

llУзнайте о лазерной резке и приёмах работы на станке!

Приглашаем вас на бесплатные мастер-классы по лазерной резке в инновационной лаборатории Маkеrlаb в Американском центре.

Регистрация по телефону: 56 311 410
   
© Narva Keskraamatukogu 2022