Зоны для удаленной работы в Нарвской центральной библиотеке  

Нарвская центральная библиотека предоставляет удобные зоны для индивидуальной или групповой удаленной работы.

Дополнительная информация и бронирование помещения по тел. 3592415 или tehnika@narvalib.ee

IMG b7fd86a638f4b21898025ac141531804 V

   

Уважаемые посетители библиотеки!  

В Кренгольмской библиотеке у вас есть возможность поупражняться в игре на пианино. Пианино находится на 1 этаже библиотеки.

Предварительная регистрация: 35 69392

QDKuUtBpN6o

   

Новая услуга!  

Уважаемые посетители библиотеки.

В рамках года движения в библиотеке, на 3 этаже, установлен тренажер для ходьбы.
Тренажером могут пользоваться лица старше 12 лет.

20230307 133053

   
   

Laupäeval, 10. novembril toimub Narva keskraamatukogus martsipani voolimise õpituba.
Raamatukogu töötaja Tatjana Krivolap jutustas, et mart-sipan on maiustus ja toiduaine. Olemuselt on see peaniiselt suhkrust ja mandlijahust koos-nev pasta, mis on kergesti voolitav mitmesugusteks knjunditeks. Martsipani värvitakse toiduvärvidega ning sellest lõigatakse ja voolitakse erisugu-seid asju, alustades südametest ja lilledest ning lõpetades ioomade ja tervete komposit-sioonidega.

Vanasti oli martsipan nii kallis, et seda peeti sobili-kuks kingiks valitsejatele. Ise-gi rikastes peredes maiustati martsipaniga vaid pidupäeva-del. Magusast mandlimassist valmistasid kondiitrid tõelisi kunstiteoseid.

"Paljudes lastele mõeldud lugudes, nii Anderseni, Grimmide kui ka Hauffi loomingus, on martsipan laste õnne süm-bol," selgitab Krivolap. "See on looduslik ja kasulik mains: puhtad pähklid ja pisut kva-liteetset tuhksuhkrut. Paarikümnes mandlipähklis on ini-mesele vajaliku E-vitamiini päevane norm. Siinkohal oleks ehk hea meenutada, et ühe le-gendi järgi leiutati martsipan just ravimina.
Euroopa ühes vanemas, XV sajandi algul ava-tud Tallinna Rae apteegis müüdi seda peavalurohuna. XIX sajandil avati siin pood, mis hakkas müüma martsipani kui kondiitritoodet.

Tänapäeval on Euroopas kasutusei tile 500 martsipani tüübi. Euroopa martsipani pealinnaks loetakse Lübecki linna. Tänapäevani on martsipan säilitanud oma populaarsuse, harukordsuse ja natuke ka aadliverd. Martsipan on maius, mida süüakse harva, mida kingitakse lähedastele. Paljudes pealin-nades on turistide jaoks avatud martsipanimuuseumid.
Õpituba, mida juhendab Ljubov Nikolas, on avatud raamatukogu lasteosakonnas kella 11-13. Töökeelteks on eesti ja vene keel.

Samal päeval korraldab Narva keskraamatukogu mardipäevaürituse. Sei puhul loetakse ette Jaan Krossi jutustust "Mardi-leib". (PR)

Pohjarannik (2012) 08.10, lk.7

   

Инфоресурс Äripäev  

info
   
Narva linna andmekaitsetingimused
   
EPR logo final
   

Компьютер для начинающих  

notebookНарвская центральная библиотека организует индивидуальные консультации по использованию компьютера.
Если Вы не знаете, как зайти в Интернет или как сохранить информацию, если у Вас возникли проблемы с электронной почтой или с компьютерной мышкой, не стесняйтесь, приходите в библиотеку!

ИТ-специалист проводит консультации в удобное для вас время по рабочим дням 10.00-17.00. На консультацию можете зарегистрироваться заранее по тел.          56 311 410
   

Технология 3-D печати  

3d printer costУзнай о 3D принтерах и 3D печати больше.
Приглашаем вас на бесплатные мастер-классы по 3D печати в инновационной лаборатории Маkеrlаb в Американском центре.
Регистрация по телефону: 55 35 377
   

Работа на лазерном резаке  

llУзнайте о лазерной резке и приёмах работы на станке!

Приглашаем вас на бесплатные мастер-классы по лазерной резке в инновационной лаборатории Маkеrlаb в Американском центре.

Регистрация по телефону: 56 311 410
   
© Narva Keskraamatukogu 2022