Daynes, Katie. Mis on viirus? : esimesed küsimused ja vastused : klapiraamat

MIS ON VIIRUS? ESIMESED KÜSIMUSED JA VASTUSED. KLAPIRAAMAT piltPraegusel ajal kuuled tihti, et lõbusa sünnipäevapeo või soojamaareisi asemel tuleb hoopis koju jääda. Põhjuseks on koroonaviirus. Kuidas saab viirus kogu senise elu pea peale pöörata? Mis on üldse viirus? Kas ta on siis nii hiigelsuur ja hirmuäratav? On temast võimalik jagu saada või eemale hoida?

Raamat räägib lastele sobivas keeles, mis on viirus ja kuidas see levib, millised viirused maailmas ringi liiguvad ja millistest on juba jagu saadud.

Vastame ka igapäevasematele küsimustele: kas maski kandmisest on kasu? Miks peab tihti käsi pesema? Kumb on tõhusam: kas seep ja soe vesi või kätepuhastusvahend? Mis on vaktsiin ja kuidas see toimib? Milliste viiruste vastu saab ennast vaktsineerida lasta? Põnev klapiraamat annab palju uusi ja vajalikke teadmisi. Võib-olla saab mõnest tänasest teadmishimulisest lasteaialapsest kunagi teadlane, kes mõtleb välja uue vaktsiini.

 

Daynes, Katie. Mis on viirus? : esimesed küsimused ja vastused : klapiraamat / Katie Daynes ; illustreerinud Kirsti Beatyman ; [inglise keelest tõlkinud Anneli Krišmann-Lekštedt]. – Tallinn : Koolibri, 2021. – [14] lk. : ill.