Raamatukogude teema-aasta Narvas

Без имени 1Raamatukogude aasta 2022 avaürituse raames toimub Narva Keskraamatukogus koos Narva Eesti keele maja tublide eesti keele õppurite ja Narva Eesti Gümnaasiumi õpilastega ühine lugemisaktsioon.

Raamatukogude teema-aasta üheks eesmärgiks on hoida ja väärtustada eesti kultuuri ja kirjasõna ning tutvustada raamatukogude võimalusi.

Keskset raamatukogude aasta avaüritust Eesti vanimast järjepidevalt tegutsevast raamatukogust saab jälgida 12. jaanuaril kell 11.55 algavas otseülekandes Narva Keskraamatukogu 1 korruse fuajees.

Kell 12.12 algab ettelugemine. Ühel ja samal ajal kõikides raamatukogudes üle Eesti loetakse ette katendit enim laenutatud Eesti autori Mudlumi ilukirjanduslikust teosest “Mitte ainult minu tädi Ellen”, mida on laenutatud üle 3500 korra.

Eesti Gümnaasiumi õpilased loevad raamatukogu lasteosakonnas ette katkendi Piret Raua lasteraamatust „Tobias ja teine b“, mida laenutati eelmisel aastal 4335 korda.

Raamatukogude teema-aasta kutsus ellu Kultuuriministeerium ja seda veab koostöös 870 raamatukoguga Eesti Rahvusraamatukogu.

Kohtumiseni raamatukogus!

Üritus toimub koroonareeglitega arvestades ning nakkusohutuse tõendamine on vajalik. Raamatukogus on vajalik kanda maski.

Info: 35 94360