Gruen, Sara. Vee piiril

On aasta 1942 ning ameeriklased Maddie ja Ellis Hyde saabuvad Šotimaale. Karistuseks perekonna häbistamise eest on isa lõpetanud Ellise ülalpidamise ning nüüd on pojal on veider plaan, kuidas isa lugupidamine tagasi võita – selleks tuleb välja selgitada Loch Nessi koletise saladus. Maddie aga jääb enamasti üksi ning peab õppima hakkama saama võõral maal, mis pealegi on sõjas. „Vee piiril“ on lugu sõjaaegsest Šotimaast, müütidest ja teineteise leidmisest.

SARA GRUEN on New York Timesi ja USA Today müügiedetabelite tipus teostega „Vesi elevantidele“ (2011), „Ape House“, „Riding Lessons“ ja „Flying Changes“. Tema raamatuid on tõlgitud enam kui 40 keelde ja üle maailma müüdud üle 10 miljoni eksemplari. 2011. aastal tehti raamatu „Vesi elevantidele“ põhjal menukas mängufilm.
Ta elab mehe ja kolme pojaga PõhjaCarolinas koos oma koerte, kasside, hobuste, lindude ja maailma kõige pirtsakama kitsega.

 

Gruen, Sara. Vee piiril / Sara Gruen ; inglise keelest tõlkinud Nele Sillaots ; [toimetanud Karin Kastehein ; kujundanud Liis Karu]. – [Tallinn] : Tänapäev, c2015 ([Tallinn] : Printon). – 348 lk.